DOMŮAteliér věž

Původní vodárenská věž pochází z roku 1931, kdy byla po veřejné soutěži postavena firmou „První moravská továrna na vodovody a pumpy Antonín Kunz – Hranice“. Projekt vypracoval a stavbu řídil úředně oprávněný civilní inženýr pan Vilibald Lang.

Věž sloužila dlouhá léta svému účelu a prožila spoustu příběhů viz. další texty a odkazy.

Svůj úkol, zásobování města vodou, přestala plnit někdy v 70 letech minu- lého století a od té doby postupně chátrala, až do stavu , kdy se vážně uvažovalo o její demolici. Po sametové revoluci (ale i před ní) byli nejčastějšími návštěvníky věžních prostor vratimovští kluci, jež uvnitř prožívali různá klukovská dobrodružství a také holubi, kteří se ve věži natrvalo usídlili.

V roce 1996 jsem inicioval tehdejšího majitele, firmu OVAK (ostravské vodovody a kanalizace), k vypsání soutěže vedoucí k odprodeji bývalého vodojemu ve Vratimově. Věž byla tehdy prodána zájemci, který však o ni příliš nedbal, čímž dále chátrala a po několika letech byla opět nabídnuta k prodeji.

Od počátku tohoto století je již našim majetkem a po rozsáhlých rekonstrukcích a opravách slouží jako ateliér naší firmy, ale také jako místo setkávání s našimi přáteli a zákazníky a rozhledna do blízkého i dalekého okolí.Náhledněte také na:

                                                         
Ateliér Věž - 1 Ateliér Věž - 2 Ateliér Věž - 3 Ateliér Věž - 4 Ateliér Věž - 5 Ateliér Věž - 6 Ateliér Věž - 7 Ateliér Věž - 8 Ateliér Věž - 9 Ateliér Věž - 10 Ateliér Věž - 11 Ateliér Věž - 12 Ateliér Věž - 13 Ateliér Věž - 14 Ateliér Věž - 15 Ateliér Věž - 16 Ateliér Věž - 17 Ateliér Věž - 18 Ateliér Věž - 19 Ateliér Věž - 20
ZPĚT
NA TEXT
DALŠÍ
STRANA
Ateliér Věž - 21 Ateliér Věž - 22 Ateliér Věž - 23 Ateliér Věž - 24 Ateliér Věž - 25 Ateliér Věž - 26 Ateliér Věž - 27 Ateliér Věž - 28 Ateliér Věž - 29
PŘEDCHOZÍ
STRANA
ZPĚT
NA TEXT